ساعت کاری: شنبه تا 5 شنبه از ساعت 8 الی 20

ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ

ارورهای یخچال سامسونگ به دلایل مختلفی در سیستم لوازم خانگی سامسونگ به وجود می آیند.

امروزه کارشناسان فنی برای عیب یابی این لوازم خانگی پیش از هر چیز به ارورهای صفحه نمایشگر دستگاه مراجعه می کنند.

با استفاده از سیستم ارورخوان دستگاه، پیدا کردن ایرادات فنی در بخش های مختلف یخچال ساده تر می شود. هر ارور یخچال فریزر سامسونگ، نشان دهنده مشکلات موجود در قطعات خاص این لوازم خانگی است.

ارورهای یخچال اینورتر سامسونگ

ارور یخچال فریزر سامسونگ چگونه نمایش داده می شود؟

این ارورها اغلب به صورت عددی نمایش داده می شوند و علامت آن ها با هم متفاوت است. شما می توانید برخی از ارورها را به صورت انفرادی از بین ببرید. اما برخی از آن ها به صورت مستقیم به قطعات فنی و حساس دستگاه مربوط می شوند؛ برای از بین بردن این آسیب ها باید حتما به کارشناسان فنی این حوزه مراجعه کنید. شما می توانید با مراجعه به مرکز فنی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ در تبریز، در سریع ترین زمان ممکن ارورهای نمایش داده شده در صفحه ال ای دی دستگاه را از بین ببرید.

ساختار کلی ارورها برای دستگاه های یخچال و فریزر با هم متفاوت است؛ سمت راست ارورها مربوط به سیستم یخچال است که با نماد (R= Refrigerator) مشخص می شود. در سمت چپ دستگاه، ارورهای مربوط به فریزر مشاهده می شوند؛ F= Freezer.

لیست ارورهای یخچال سامسونگ SAMSUNG

ساختار کلی ارور یخچال های سامسونگ (ساید بای ساید و فریزر) این برند، تقریبا مشابه هم است و روش رفع آن ها نیز با هم یکسان خواهد بود. برخی از ارورهای ایجاد شده در این لوازم خانگی به شرح زیر هستند:

برای رفع این خطا، ابتدا یخچال را از برق جدا کنید و سپس سیم‌های متصل به سنسور دمای فریزر را چک کنید. اگر سیم‌ها شل یا قطع شده باشند، آن‌ها را محکم یا جایگزین کنید. اگر سیم‌ها سالم باشند، امکان دارد خود سنسور دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد. در این صورت، بهتر است از خدمات تعمیرکار مجاز سامسونگ استفاده کنید.

برای رفع این خطا، ابتدا یخچال را از برق جدا کنید و سپس سیم‌های متصل به سنسور دمای یخچال را چک کنید. اگر سیم‌ها شل یا قطع شده باشند، آن‌ها را محکم یا جایگزین کنید. اگر سیم‌ها سالم باشند، امکان دارد خود سنسور دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

برای برطرف کردن این خطا سنسور دمای دستگاه را مورد عیب یابی قرار داده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید. سپس دوباره دمای دستگاه را تنظیم کنید تا این خطا به طور کامل برطرف شود.

برای برطرف کردن این ارور باید سنسور محیطی به همراه سنسور دیفراست را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض شوند. سیم کشی ها نیز اصلاح شوند. برد الکترونیکی بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر گردد.

برای رفع این خطا، ابتدا یخچال را از برق جدا کنید و سپس سیم‌های متصل به سنسور دمای یخ زدایی اپراتور یخچال را چک کنید. اگر سیم‌ها شل یا قطع شده باشند، آن‌ها را محکم یا جایگزین کنید. اگر سیم‌ها سالم باشند، ممکن است خود سنسور دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

برای رفع این کد، Power Freeze و Power Cool را فشار دهید و به طور همزمان نگه داشته و آن ها را برای حدود 15-20 ثانیه نگه دارید. معمولا این بازنشانی ساده یک یخچال را به عملکرد عادی وارد می کند.

سنسور چیلر یا انباری را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید.

سنسور یخساز را به همراه اتصالات آن بررسی نمایید. مطمئن شوید یخساز را غیرفعال نکرده باشید. در صورت نیاز می توانید سنسور یخساز را جایگزین کنید.

برای رفع این ارور، سنسور رطوبت را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید.

این کد مربوط به مشکلات یخ ساز یخچال است و معمولا با تنظیم مجدد یخچال، برطرف می شود.

برای اینکه بتوانید این کدخطا را برطرف کنید، دوشاخه یخچال را از برق جدا کنید و اتصالات مهار سیم روی سنسور دمای اتاقک یخ را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که همه ی رشته سیم ها سالم و محکم باشند. مقدار مقاومت این سنسور نیز باید معادل 13000 اهم باشد.

این ارور معمولا به دلیل روشن شدن یا خاموش شدن ناگهانی فن فریزر می باشد و با صدای بلند و نامنظم فن فریزر همراه است. در صورتی که فن فریزر به درستی کار نکند، هوا در داخل فریزر نمی‌تواند به درستی جریان پیدا کند و پس از مدتی ممکن است دمای داخلی فریزر بالا برود و غذاهای داخل آن خراب شوند. 

برای رفع این ارور باید فن اواپراتور فریزر را بررسی کنید و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید.

در صورتی که فن یخچال به درستی کار نکند، هوا در داخل یخچال نمی‌تواند به درستی جریان پیدا کند و پس از مدتی ممکن است دمای داخلی یخچال بالا برود و غذاهای داخل آن خراب شوند. همچنین، صدای فن یخچال بلند یا نامنظم می باشد.

برای رفع این مشکل، ابتدا باید فن یخچال را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید.

خنک کننده یا فن را بررسی نمایید تا مطمئن شوید به درستی کار می کند. در صورت نیاز فن را تعمیر نموده یا تعویض کنید. همچنین برد الکترونیکی را در مرحله آخر بررسی کرده و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن نمایید.

در صورتی که این سیستم با خطا مواجه شود، ممکن است دمای داخلی یخچال و فریزر به صورت نامناسب تنظیم شود و یا تشکیل یخ و بخار زیادی در داخل دستگاه رخ دهد.

در برخی موارد، ممکن است ارور سیستم دیفراست در ساید بای ساید سامسونگ به دلیل علت‌هایی مانند خرابی المنت (هیتر)، ترموفیوز، ترمودیسک و … باشد. 

برای رفع این ارور، سیستم دیفراست فریزر ( ترموفیوز، المنت، ترمودیسک و … ) را بررسی کنید و قطعه معیوب را تعویض کنید. همچنین امکان وجود مشکل در برد اصلی نیز وجود دارد.

برای برطرف کردن این کدخطا، سنسور دیفراست را بررسی نموده و در صورت نیاز تعویض کنید. ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد الکترونیکی را نیز بررسی نمایید.

برای رفع این کد خطا، ابتدا باید مطمئن شوید که تانک آب دستگاه پر شده است و دستگاه به شبکه ی آب وصل است. در صورتی که دستگاه به درستی وصل شده است و تانک آب پر است، ممکن است سیستم ساخت یخ دچار خرابی شده باشد.

همچنین، در برخی موارد، این مشکل ممکن است به دلیل تجمع بیش از حد یخ در سیستم ساخت یخ باشد. در این صورت، می‌توانید دستگاه را خاموش کرده و تمام غذاهای داخل آن را به بیرون بیاورید. سپس درب فریزر را باز کرده و با استفاده از پارچه و آب گرم، یخ را از داخل فریزر تمیز کنید. پس از تمیز کردن فریزر، دستگاه را دوباره روشن کنید.

دلیل این ارور ایراد از ارتباط بین برد اصلی و نمایشگر یخچال است و این ارتباط باید توسط کارشناسان بررسی گردد.

لوله پرکن آب را به دقت بررسی مورد بررسی قرار دهید و کلیدهای ذخیره انرژی و روشنایی را هشت الی ده ثانیه نگه دارید.

برد یخچال را به دقت بررسی کنید. در صورت نیاز باید اقدام به تعمیر یا تعویض برد یخچال نمایید.

سیم کشی کمپرسور و برد اینورتر را بررسی نمایید.

برای رفع این مشکل در ابتدا، می‌توانید دستگاه را بازنشانی کنید و دوباره تلاش کنید. برای بازنشانی دستگاه، می‌توانید از دکمه ریست موجود در دستگاه استفاده کنید.

ممکن است کابل‌هایی که به اینورتر متصل هستند، خراب یا موصلات آن‌ها کثیف شده باشند. بررسی کنید که آیا کابل‌ها سالم هستند و موصلات آن‌ها تمیز هستند یا خیر.

اگر هیچ‌کدام از راه‌حل‌های قبل نتوانست خطا را رفع کند، ممکن است برد اینورتر دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

در مورد ارورهای یخچال اینورتر سامسونگ بیشتر بخوانید.

کل کمپرسور سه سرعت DC می بایست جایگزین شود. تنها راه رسیدن به راکتور قفل شده، ورود به کمپرسور است.

یخچال را خاموش کرده یا آن را از برق جدا کنید و 3 تا 5 دقیقه منتظر بمانید. سپس آن را روشن یا دوباره وصل کنید تا سیستم را بازنشانی کرده و کد پاک شود.

یخچال را خاموش کرده یا آن را از برق جدا کنید و 3 تا 5 دقیقه منتظر بمانید. سپس آن را روشن یا دوباره وصل کنید تا سیستم را بازنشانی کرده و کد پاک شود.

رفع ارور و کد خطای یخچال اینورتر سامسونگ SAMSUNG

برای رفع  ارور یخچال سامسونگ ابتدا باید علت و معنی هر کد خطا را بدانید. در صورتی که کد خطا را ندارید یا نتوانستید مشکل را با استفاده از اطلاعات کد خطا حل کنید، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • اطمینان حاصل کنید که یخچال به صورت صحیح به برق وصل شده باشد. اگر اتصال برق قطع شده است، اتصال را بررسی کرده و اگر نیاز باشد، به یک تکنسین تعمیرات بخش برق مراجعه کنید.
  • مطمئن شوید که تنظیمات دمای یخچال و فریزر به درستی انجام شده باشد. در صورت نیاز، دمای مطلوب را تنظیم کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که هوا به درستی در اطراف یخچال جریان دارد و هوای خنک از توربین های خنک کننده به درستی جریان دارند.
  • فیلترها و لوله‌های یخچال را بررسی کرده و اگر کثیف یا مسدود هستند، آن‌ها را تمیز کنید یا تعویض کنید.
  • گاهی اوقات راه‌اندازی مجدد یخچال ممکن است بهبودی در عملکرد ایجاد کند. برای این کار یخچال را خاموش کرده و سپس دوباره روشن کنید.

در هر صورت، اگر از عملکرد یخچال سامسونگ خود مطمئن نیستید، بهتر است با تکنسین های مجرب تعمیرگاه لوازم خانگی در تبریز تماس گرفته و اجازه دهید تعمیر ساید بای ساید های سامسونگ در تبریز را انجام دهند و ارور یخچال فریز سامسونگ و ارور ساید بای ساید سامسونگ توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود.

جمع بندی

در سال های اخیر سیستم ارور یا خطایاب برای عیب یابی سریع این لوازم خانگی در ساختار فنی آن ها تعبیه می شوند. این سیستم ها به مدرنیزه هر چه بیشتر یخچال فریزرهای امروزی می انجامند. برای استفاده از این سیستم می توانید به دفترچه راهنمای محصول مورد نظر مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به رفع هر ارور یخچال سامسونگ را به دست آورید. استفاده از این روش سرعت عمل رفع آسیب های فنی یخچال را افزایش می دهد.

در ادامه بخوانید : ارور یخچال فریزر و ساید بای ساید کنمور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *